Brilas Zlatnictví – zásnubní prsteny

Více naleznete zde . 

Kde najdete kamenné prodejny Brilas ? Kouknetě sem. Nebo volejte 777 441 144

Fakta a statistiky o zásnubních prstýncích ze světa

Fakta a statistiky o zásnubních prstýncích ze světa

Nákup zásnubního prstýnku je předsvatební rituál, rozšířený napříč celým světem a dnes se můžeme podívat na pár zajímavých čísel a statistik, které tuto událost provází.

Kategorie: Zásnuby
Asi vás překvapí jaká je průměrná cena zásnubního prstýnku (s diamantem) ve světě Celosvětový průměr byl do roku 2018 $5,59. Poměrně hodně, že? Ale nesmíte zapomínat, kolik VIP a slavných svateb se každý rok uskuteční (celebrity mají v průměru 4x více svateb než neznámý člověk) a jak tuto cenu navyšují. Tak například, věděli jste, že nejdražší zásnubní prsten v historii dostala Elizabeth Taylor a že stál 8,8 milionů dolarů?
Fakta o drahokamech v zásnubních prstýncích: Víte, jaké diamanty jsou nejpopulárnější resp. jaký brus drahokamu je nejpopulárnější? V tomto ohledu jasně vládnou dva typy: Round Cut a Princess Cut.

  • Round Cut – tzv. Kulatý výbrus je nejznámější a nejrozšířenější a volí ho až 53% kupujících. Hlavní výhodou brusu je nejlepší možný odraz světla a vysoká třpytivost.
  • Princess Cut – v poslední době velice populární brus, který se vyznačuje především 4 boky s ostrými rohy (může být i trojboký). Výhodou kamene je, že v prstýnku vypadá větší, než v reálu. Volí ho až 30% snoubenců.

Plus ještě jedna statistika ohledně drahokamů. Víte jaká je průměrná velikost diamantu v zásnubním prstýnku? Přesně jeden karát. Z toho vyplývá, že u zásnubního prstýnku je rozhodující spíše celkový design než velikost kamene.

Zajímavý fakt na konec. Kolik procent párů si myslí, že by se měl zásnubní prstýnek vybírat společně a kolik si myslí, že by to mělo být překvapení. My staromilci si myslíme, že by to mělo být překvapení a myslí si to i 62% párů. Zbývajících 38% by šlo koupit prstýnek společně.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Související články

Martin Dobeš

Zásnubní blog

Od webináře máte 17 dní do Valentýna. Leccos ještě stihnete.
Letos budou žádat muži hlavně v ČR a SR.
Co se letos naučíte, 2022 už uplatníte i pro zahraniční klientelu.
Štěstí přeje připraveným !! Připravte se s námi.
Není to ztráta času ? Máte teď 5 min ? Krátké video zde

Martin Dobeš

Mé oblíbené
Zajímavé

Zlatnicví Ulbrych

Objevuj